Actualitate
Control la Carrefour Lotus: Un orădean a postat fotografii cu zeci de pești aruncați într-un coș de cumpărături
![](https://bihor24.ro/wp-content/uploads/2020/01/peste-carrefour-31122019.jpg)
Control la Carrefour Lotus după ce un orădean a postat o fotografie pe rețelele de socializare în care se vede cum angajații păstrau peștele proapăt grămadă, într-un coș de cumpărături.
Potrivit directorului Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor (CJPC) Bihor, Giani Bura, problema a fost remediată la scurtă vreme.
„Comisarilor li s-a spus că, deşi peştii au fost puşi într-un cărucior de cumpărături, nu a fost vorba despre un cărucior dintre cele care au fost folosite de clienţi”, a mai adăugat Bura.
Rămâne de văzut ce sancțiuni vor dispune comisarii pentru Protecția Consumatorilor.
Mai mult