Sport
Trei clasări pe podium pentru copiii orădeni în etapa Campionatului Național de Karting
în etapa Campionatului Național de Karting
![](https://bihor24.ro/wp-content/uploads/2019/10/karting1.jpg)
În perioada 28-29 septembrie, pe cartodromul AMKART din București, s-a desfășurat cea de-a 6-a etapă de karting CNKS, unde, între cei 170 de copii piloți din toată țara, județul Bihor a avut 3 reprezentanți.
La categoria mare KFJ cu motoare de 125 cm s-a remarcat ambițiosul pilot orădean Antonio Cohuț, care a dominat de la începutul calificărilor, având cei mai buni timpi și ocupând pole-position-ul.
În cadrul cursei, plecând din grila de pe locul 1, Antonio a reușit să câștige concursul, după ce a luat un avans considerabil față de locul II, „lăsând pe toată lumea fără replică”, după cum au transmis cei din echipa orădeanului.
![](https://bihor24.ro/wp-content/uploads/2019/10/karting-1.jpg)
![](/wp-content/uploads/2019/10/bihor24_1.png)
Mai mult