Actualitate
Atenție, cod ROȘU de caniculă în Bihor!
![](https://bihor24.ro/wp-content/uploads/2021/06/cod-rosu-bihor-23062021jpg.jpg)
Meteorologii au emis un cod roşu de caniculă pentru judeţul Bihor.
„Joi şi vineri (24 şi 25 iunie), în judeţele Caraş-Severin, Timiş, Arad, Bihor, Satu Mare, Sălaj şi Maramureş, se vor înregistra temperaturi maxime extreme, comparabile cu recordurile absolute ale perioadei. Acestea vor fi cuprinse între 39 şi 41 de grade, iar în nord-vest între 35 şi 38 de grade”, arată un mesaj al Administrației Naționale de Meteorologie.
În cursul nopţii, valorile termice nu vor coborî, în general, sub 20- 24 de grade.
Mai mult